Olvasási idő: 2 perc

A legrégebb óta működő sörös blog a Sörfigyelő egészen lesújtó kritikát írt róla..„Azért kezdjük már szakmailag a kritikát: ha egy pilseniből lágert akarok csinálni, akkor nem hogy kevesebb malátát rakok alá, hanem többet. Ebben pedig malátázatlan árpa is van az olcsósítás jegyében, tehát a magyar kukoricátlanítással csak ideiglenesen tartottunk a német tisztasági törvények felé, de aztán szépen visszahúz a kelet-európai rögvalóság. A végeredmény egy ugyanolyan semmilyen híg lólé, mint a Staro többi cucca."

Bár a helyzetet nem látjuk ennyire tragikusnak, kétségtelen egy meglehetősen gyenge sör lett a Bőcsön főzött Praha. Szóval azért az alábbi mondatokat, amit a Staropramen tulajdonosa a Molson Coors írt a márkáról, barokkos túlzásnak, parasztvakításnak véljük: „Merész és ragyogó íz – a Praha mindkét világ legjobbja. A kiváló minőségű cseh pilsner merész íze, tökéletesen kiegyensúlyozott, váratlanul könnyű és frissítő ízzel.”

Ha mindez igaz miért a Praha elnevezés? Csak nem azért, mert nem szeretnék teljesen lerontani a Staropramen imázsát?

A Praha – a Molson Coors weboldala szerint Magyarországon kívül Szerbiában és Bosznia Hercegovinában kerül forgalomba. De, mert ennyire jól sikerült az elsősorban név- és dizájn változtatást jelentő projektsör a Praha, néhány hónapja az Egyesült Királyságban  és Írországban is forgalmazzák, csakhogy Pravha néven. A magunk részéről szomorúan látjuk, hogy a „cseh sör” goodwilljével – jó hírnevével – a privazizáció óta gátlástalanul élnek vissza a birtokon belül került multinacionális sörgyártók.