Olvasási idő: 2 perc

Nekem sem a film, sem az azt követő hajcihő nem tetszett és ez minden bizonnyal így is maradt volna, ha Róth Zoli nem jelentkezik a Bakancslista sorozattal. Szerencsére ebben a sör sorban szó sincs, a „mit hagytam ki az életemben” nyálas önsajnálatáról.

Róth Zoli akkor már túl volt a Távoli Galaxisnak nevezett IPA-n és megfőzte a Pyromániára keresztelt füstös portert, mely egyértelműen a közismert sörfőzők közé emelte. A Távoli Galaxys persze sokkal nagyobb sikert aratott, mint a Pyrománia, de ne felejtsük akkoriban – 2015-ben tetőzött az IPA örület.

Magyarán szólva az IPA berobbant a magyar sörvilágba és talán valamennyi újonnan induló sörfőzde és sörfőző, elsők közt ennek a típusnak különféle változatait főzte. Szóval, ha valamiből, akkor az IPA-ból bőven volt választék, de ezek jellemzően többféle komló felhasználásával készültek.

Ez adta az ötletet, hogy Bakancslista néven csinálnak egy single hop sorozatot. Ami elég változó színvonalúra sikeredett. Viszont kiderült, hogy mekkora különbség lehet az eredményben, amikor kizárólag egy fajta komló adja meg a sör karakterét.

Viszont ez komoly tanulságokkal is szolgált: a Rothbeernél tökéletesen értik a különféle komlók egyéniségét és ezek hosszú távon komoly minőségi hozadékkal fognak járni.

Különösen azóta, amióta egy érdekes fúzió jött létre az egyik leginnovatívabb főzde, a Mad Scientist és a Rothbeer között. Róth Zoli az örökös gerilla – aki főzött már a Legendában és a rozsnyói Kalteneckerben – most megérkezett a Főzdeparkba.

 

A Rothbeer sörei néhány kattintással itt megvásárolhatók: https://beerbox.hu/product-category/sorok-8/4=65,p=229-4490

Foto: Rothbeer FB-oldal

#mentsukmegasoreletet