Olvasási idő: 2 perc

Amint a Manchester Evening News beszámolt róla, az alábbi szabályt helyezték el az asztalokon: „Ha egy vendég hívást kap, akkor ugyanúgy ki kell mennie a kocsma elé, hogy felvegye azt, ahogy az a dohányzásnál már megszokott. A szabályt azért hoztuk, mert a cég hite szerint a kocsmáink az emberek közötti társas beszélgetésre szolgálnak.”

Hogy a kocsma hogyan fogja érvényesíteni a tilalmat, azt nem részletezték. A kocsmalánc korábban a televíziózást és a zenét is betiltotta a „hagyományos, megalkuvást nem ismerő viktoriánus esztétika” megőrzése érdekében.

A Samuel Smith kocsmalánc mintegy 300 kocsmát üzemeltetett az országban, és a 70-es éveiben járó Humphrey Smith tulajdona, aki egyszer már megtiltotta a káromkodást is. A kocsmákban kihelyezett táblákon a következő szöveg áll: „Tájékoztatjuk vendégeinket, hogy zéró toleranciát vezettünk be a káromkodással szemben valamennyi kocsmánkban. Kérjük, szíveskedjen tiszteletben tartani ezt a szabályt. 

Egy másik kocsma is a címlapokra került amikor a tulajdonos betiltotta a kocsmában a mobiltelefonok használtát. , Mark Robson szerint a telefonok használata nem más, mint az asztaltársaság megsértése, ami nem kissé bosszantó. Ha valakinek csörög vagy csipog a telefonja, 1 fontra bünteti, a befolyt összeget pedig jótékony célra fordítja.

Máshol a kocsmáros Faraday-ketrecet szerelt fel a mennyezetébe, hogy megzavarja a mobiltelefonok jeleit, ami azt jelenti, hogy az ügyfeleknek ki kell menniük a szabadba, ha hívást kezdeményeznek vagy SMS-t szeretnének küldeni, valamint ellenőrizni akarják a közösségi médiát.