Olvasási idő: 2 perc

A kifejezés az angol brothers (testvérek) és romance (románc) szavak összevonásával jött létre. Valójában nem sok értelme látszott, hiszen ha két fiatal, heteroszexuális férfi egy húron pendül, sok a közös vonásuk, hasonló az érdeklődési körük, maximálisan őszinték egymással akkor ezt férfi barátságnak neveztük.

A brománc során a barátok sok időt töltenek egymással, néha többet, mint a barátnőjükkel vagy feleségükkel. Egy amerikai pszichológus a metroszexuális kultúra hatásának tulajdonítja, hogy nagyvárosban élő és többnyire egyedülálló férfiak sokat költenek kozmetikumokra, fodrászra, divatra, és sokat törődnek a külsejükkel, ami arra ösztönzi őket, hogy nyíltabbak legyenek az érzelmeik kifejezése terén. A bromantikus vagyis szoros kapcsolatban lévő férfiak egymás felé könnyebben fejezik ki az érzelmeiket, akár öleléssel, akár sírással is.

Na de, hogy, hogy kerül ide a sör? Nos a válasz roppant egyszerű. Ha van „bromance”, akkor létezik a „beermance”, avagy a sörrománc is.

Azt már régóta tudjuk, hogy az egyik leggyakoribb hely ahol a férfibarátságok kialakulnak a kocsma. Talán nem is csak a sör miatt jár sok férfi kocsmába, hanem az elvegyülés, a barátkozás, a szocializáció miatt. Persze a férfiak szeretik a sört, mert érzik, hogy ez az az ital, amely kulcsszerepet játszik a férfiak kötődésében és a közösségi érzés kialakulásában. Sőt! Kimutatták, hogy ez a fajta „zümmögés” – szolíd sörözés – endorfinokat szabadít fel, amelyek javítják a hangulatot. A hangulatjavulás olyan erős, hogy egy tanulmány kimutatta, hogy ilyen helyzetben a mosoly fertőző a söröző férfiak között. 

Érdekes módon, a sör nem volt hasonló hatással a nőkre.