Olvasási idő: 2 perc

Uherské Hradiště (magyarul Magyarhradis) kisváros Csehországban. A város elnevezése 1587-re datálható. A cseh név jelentése (=magyar erőd) a közeli határra utal, mivel a város a Magyar Királysághoz közeli erődítmény volt Morvaország déli részén. Uherské Hradiště városrésze Jarošov, ahol a történelmi sörgyár épületei is állnak.

A jarošovi sörfőzdét 1688-ban alapították és hamarosan Uherské Hradiště városának jelentős bevételi forrásává vált. Igazi felvirágzása 1869-ben kezdődött, amikor a Braun család vásárolta meg.1939-ben azonban Braunéknak zsidó származásuk miatt el kellett hagyniuk Csehszlovákiát és a sörgyárat eladták. A második világháború és a sötét kommunista korszak azonban kevésbé kedvezett a sörgyárnak. A vegetációnak az utolsó tulajdonos a Heineken vetett véget, amikor 1997-ben végleg bezárták a sörfőzdét.

Az épületegyüttes sorsa sokáig bizonytalan volt, viszont emiatt a meglévő épületek nagyon siralmas állapotba kerültek. Így biztonsági szempontok és a költséghatékonyság miatt az új tulajdonos a városi tanácstól engedélyt kapott a bontásra. Januárban meg is kezdődtek a munkálatok és az idei év során a területet a földdel egyenlővé teszik, hogy helyet adjanak lakóházaknak, üzleteknek és egyéb szolgáltatásoknak, amelyekre a következő években nagy kereslet mutatkozik Uherské Hradiště ezen részén.

Szerencsére azért a város nem marad sörfőzde nélkül, mivel egy helyi vállalkozó, aki a Znojmo-i sörgyár tulajdonosa is 2017-ben ünnepélyesen megnyitotta k a város új sörfőzdéjét. A jelenleg ötezer hektoliter kapacitású sörfőzde sörei könnyen felismerhetők a címkéikről, amelyet a zlini Little Greta ügynökség tervezett, melyek szerencsésen ötvözik az avantgárd jegyeket a hagyományos dél-morva motívumokkal.